مقالات کارتریج

جوهر کارتریج

جوهر مرتبط به به پرینترهای اینک جت یا Inkjet و یا همان جوهر افشان به شکل غیر عاقلانه ایی گران قیمت هستند. بر اساس مدل پرینتر و نوع ساخت شما امکان دارد هزینه ی خرید کارتریج های نو به راحتی به رقمی حدود 120 دلار یا حتی بیشتر از این مقدار برسد و البته نکته نامید کننده در اینجاست که امکان دارد شما این هزینه را برای چاپگری بپردازید که خودش را با همچنین رقمی که حدود 90 دلار است خریده اید. در همین هنگام و وقتی می خواهید حداکثر تعداد پرینت های ممکن را با چنین جوهر گران قیمتی بگیرید شاید این پرسش برای شما پیش بیاید که دقیقاً چاپگر من چگونه و از کجا متوجه می شود چه مقدار جوهر در درون کارتریج ها باقی مانده یا جوهر آنها رو به تمام شدن است؟!

کارتریج ساخت ایران

ابتدا و قبل از این که وارد جزئیات شویم مهم است که بدانید شرکت های تولید کننده از قصد پرینترهای شان را طوری برنامه ریزی کرده اند که وقتی جوهر در کارتریج از حد معینی کمتر شد چاپگر دست از استفاده از آن کارتریج بکشد و دلیل این کار در این است که اگر تا آخرین مقدار جوهر یک کارتریج مورد استفاده قرار بگیرد تا آن کارتریج به صورت کامل خالی یا در اصطلاح خشک شود امکان دارد بدنه ی پلاستیکی کارتریج به حدی داغ شود که سبب آسیب رسیدن به هد پرینتر شما شود. به عبارت دیگر به جای اینکه کارتریج شما تمام شود ممکن است عمر چاپگرتان برای همیشه به پایان برسد.

بر طبق یک گزارش قیمت جوهر برای تقریباً هر 25 میلی لیتر امکان دارد به رقمی بین ۱۳ الی 70 دلار برسد و برای ۳ لیتر این رقم نزدیک به 13 هزار دلار خواهد بود پس بنابراین رغبت کاربران به مصرف جوهر تا آخرین قطره اش شاید چندان اتفاق عجیبی نباشد. این کار به جایی رسیده که شرکت های مختلف پرینترهای خود را با تکنولوژی های بسیار پیشرفته را با قیمت هایی ارزان تر از حد واقعی شان به بازار عرضه می کنند.

فروشگاه مهر گستر

شما میتوانید با مراجعه به سایت شرکت مهرگستر نسبت به خرید کالای اصل اقدام فرمایید.

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 votes
There are no comments posted here yet

دیدگاه خود را بیان کنید

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location