مقالات کارتریج

با ما باشید با ادامه توضیحات درباره تفاوت تونر و جوهر

هم چنین تفاوت بسیار مهمی در نحوه مصرف اجزای پرینتر در کارتریج های تونری و کارتریج های جوهری وجود دارد. همان طور که در مطلب قبل اشاره کردیم کارتریج های جوهری یا Cartridge ها عملگردی شبیه به خودکار دارند. پرینتر سخت افزاری با استفاده از فشاری که به جوهر می آورد رنگ جوهری مورد نظر را بر روی کاغذ تزریق کرده و از طرف دیگر در پرینتر هایی که از کارتریج های تونری استفاده می کنند دارای مراحل چاپ بسیار پیچیده تری است به صورتی که از تکنولوژی بسیار پیشرفته ایی استفاده می شود.

کارتریج ایرانی

ابتدا پرینتر با استفاده از اشعه لیزر ماده موجود در مدل های تونری را ذوب می کند. بعد از این که فرآیند ذوب شدن انجام و تونر به کاغذ می چسبد و الگویی که تصویر باید چاپ بشود مراحل چاپ و این مقوله ادامه پیدا می کند.

کیفیت چاپ کارتریج ساخت ایران

هم چنین دقت داشته باشید که در کیفیت تصاویر چاپ شده در چاپگر هایی که از مدل های جوهری استفاده می کنند و چاپگر هایی که از مدل های تونری استفاده می کنند تفاوت وجود دارد. مدل های جوهری در حال حاضر از کیفیت بسیار بالایی در تصاویر چاپ شده برخوردارند ، البته کیفیتی که در تصاویر خروجی از مدل های جوهری دیده می شود بیشتر به خود چاپگر مربوط می شود و نه به جوهری که در کارتریج وجود دارد. از سوی دیگر در صورتی که بخواهیم در خصوص کیفیت پرینترهای کارتریج تونری بحث کنیم بحث کیفیت بسیار پیچیده می شود و موارد زیادی هستند که کیفیت خروجی یک تصویر را از این نوع کارتریج های تونری تحت تاثیر قرار دهند. کیفیت خود تونر بسته به اندازه ذرات رنگی که در آن وجود دارند متفاوت و وقتی این ذرات رنگی موجود در تونر بزرگ تر باشند کیفیت تصویر دریافت شده در حد وسط خواهد بود ، هر چقدر اندازه این ذرات کوچک تر باشد ، کیفیت تصویر چاپ شده قطعا بهتر خواهد شد. توجه داشته باشید که بعضا ذرات موجود در پرینترهای کارتریج تونری می توانند به اندازه دانه های شن بسیار ریز یا اینکه بصورت پودری باشند.

فروشگاه شرکت مهر گستر

شما میتوانید با مراجعه به سایت شرکت مهرگستر نسبت به خرید کارتریج ساخت ایران اقدام فرمایید.

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 votes
There are no comments posted here yet

دیدگاه خود را بیان کنید

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location