مقالات کارتریج

دوست داریم دستگاه چاپگری که خریداری کرده‌ایم برای چندین سال به خوبی کار کند و هزاران هزار برگه را برای ما پرینت بگیرد، اما عموما اینطور نیست. علت این قضیه در چیست؟

اغلب اوقات می‌توان استفاده بیش از اندازه را علت اصلی خرابی چاپگر ‌ها دانست، اما تعداد بسیاری از کاربران خانگی اغلب از چاپگر های جوهر افشان خود به میزان کافی استفاده نکرده و همین موضوع می‌تواند باعث بروز مشکلاتی مثل خشک شدن جوهر و سپس انسداد نازل‌های بسیار ریز جوهر‌افشان دستگاه چاپگر بشود. لازم به ذکر این نکته نیز است که معمولاً پس از گذشت مدت زمان دو الی سه هفته‌ کارتریج خراب خواهد شد.

در این مطلب قصدمان این است که راه حل‌ مشکلات متداول کارتریج چاپگر ‌ها را بیان کنیم تا همواره چاپگر شما کار خود را به خوبی انجام دهد.

دستگاه چاپگر برگه‌ای را پرینت نمی‌گیرد

در این مشکل احتمالات متفاوتی مطرح می شود، پس اجازه بدهید از پایه کارتریج شروع کنیم و مشاهده کنیم آیا چراغ اروری بر روی دستگاه کارتریج چاپگر روشن است یا نه، مطمئن شوید که کاغذ در محل ورود خود قرار داشته و محفظه کارتریج قرار گیری کارتریج خالی نباشد، کابل یو اس بی به دستگاهی که می‌خواهیم پرینت بگیریم متصل شده یا اینکه از طریق وایرلس ارتباط برقرار باشد. در این زمان که چاپگر اقدام به پرینت برگه نمی‌کند از سیم یو اس بی به جای اتصال وایرلس استفاده کنید.

اغلب اوقات باید برای چاپگر ‌های قدیمی حالت چاپ کننده دیفالت را انتخاب کنیم، به این منظور کنترل پنل را باز کنید و به بخش Devices and Printers بروید و سپس بر روی چاپگری که می‌خواهید از طریق آن پرینت بگیرید کلیک راست نموده و با انتخاب گزینه set as default آن را به چاپگر پیش‌فرض تبدیل کنید. هم چنین مطمئن بشوید در برنامه‌ ای که می‌خواهید برگه‌ای را پرینت بگیرید، چاپگر صحیح را انتخاب کرده باشید.

کارتریج ساخت ایران

شما میتوانید با مراجعه به سایت شرکت مهرگستر نسبت به خرید کارتریج ساخت ایران اقدام فرمایید.

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 votes
There are no comments posted here yet

دیدگاه خود را بیان کنید

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location